Koupě andulky

1. května 2018 v 22:29
Koupit andulku si můžete od chovatele, nebo ze zverimexu. Já mám andulky dvě. Jednu ze zverimexu a druhou od chovatele ručně dokrmenou. Z mé osobní zkušenosti je to nepopsatelný rozdíl. Ručně dokrmená se daleko snáze ochočila, není tak bázlivá a naučila se rychle mluvit. Ale záleží to asi i na povaze každé andulky. Ručně dokrmené andulky jsou také o dost dražší. Z mého pohledu to stálo za to, ale pokud budete uvažovat o koupi ručně dokrmeného papouška, je třeba si dát pozor, abyste nenaletěli nějakému podvodníkovi, který vám prodá papouška, který s ručně dokrmeným nemá nic společného.

Hlavní je pořídit si andulku mladou, protože čím je starší, tím hůře si zvyká. Andulka by tedy měla být přibližně 5 týdnů stará, ještě mládě. V tomto věku si rychle zvyká na novoty - na lidi, na nové prostředí, … Mladou andulku poznáte tak, že má černé oči a nemá ještě bílou duhovku. Vlnkování také sahá ještě přes celou hlavičku až k ozobí.

Všímejte si také, jak se andulka chová, jestli se živě pohybuje a komunikuje s ostatními andulkami. Jestli rohovité šupiny na nohou a prstech jsou hladké a jestli prsty na nohou jsou dva dopředu a dva dozadu a žádný nesmí chybět.

Oči a nosní otvory jsou bez jakéhokoli výtoku a nejsou zalepené. Peří u kloaky není slepeno a zašpiněno trusem. Peří je přiléhavé, lesklé a hladké.

Když je andulka rozčepýřená a nezúčastněně sedí na bidýlku s přivřenýma očima může znamenat, že je nemocná. Když ale uvidíte takovouto andulku, prohlédněte si ji za chvíli znovu - mohla se zrovna probudit a být jen rozespalá.
Nějaká andulka vám určitě padne do oka. Každopádně výběr neuspěchejte a andulky pořádně pozorujte, než si nějakou vyberete. Přeci jen bude vaším společníkem nějakých pár let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik máte domácích mazlíčků?

žádného 0% (0)
1 0% (0)
2 0% (0)
3 a více 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama